Допомога новачкам при виборі лебідки

Будуєте заміський будинок і настав час приступати до даху? А може, в планах ще й мансарда? Для цього якось потрібно піднімати нагору мішки з цементом та піском, ящики цвяхів, крокви. Тоді вам не обійтися без компактної лебідки. Але де її купити? Більшість робить помилку, і йде за цим предметом до автомагазинів. Для подібних робіт потрібно не пристрій для горизонтального перетягування троса, тому шукати лебідку потрібно там, де продається різний будівельний інвентар. Але вибираючи слід звернути увагу на деякі моменти.

Який привід має бути у лебідки

Залежно від виду приводу лебідка буває ручною та електричною. Ручна лебідка завдяки своїй простій конструкції та коштує недорого. Але якщо потрібно піднімати важкі вантажі і робити це швидко, Вам потрібна електрична лебідка.


Також лебідки діляться на побутові та професійні. Різниця між ними не стільки в тяговому зусиллі, його величині, скільки в якості роботи та кількості часу роботи вщент. Більшість професійних видів мають гарантію десять років, і це за високої інтенсивності роботи.


Що ж до конструкції, то тут лебідки різняться на: барабанні, важільні, черв'якові (принцип ворота).


Якщо є постійний доступ до електрики, то краще придбати лебідку з електромотором, яка має плавний реверс та дистанційне керування. Що стосується важельних і черв'ячних, то тут доведеться докладати більше зусиль для підйому. Гідравлічні лебідки занадто габаритні та дорогі, щоб застосовувати їх у дачному господарстві або для простих будівельних робіт.


У будь-якому випадку, вибираючи лебідку, потрібно орієнтуватися на тип, обсяг робіт, характер вантажів, які потрібно переміщати і на те, як часто застосовуватиметься цей пристрій.

Як кріпити лебідку

Це, мабуть, найважливіше питання при будівництві заміського будинку. Наприклад, знадобилося підняти на дах вантаж вагою 500 кг, як тут уникнути обриву троса чи зриву лебідки? Головне її грамотно закріпити.


Якщо Ви придбали знімну лебідку (важільну або з черв'ячним редуктором) краще прикріплювати її до будь-якої поверхні гаком, для якого потрібно заздалегідь зробити кільце або скобу, вставивши їх у бетон або балку з дерева.


Деякі габаритні лебідки можуть кріпитися на підготовлений майданчик болтами, особливо якщо це електричний вигляд.


Тому вибирайте лебідку дуже уважно, виходячи з планованих робіт та бюджету. А головне: ознайомтеся з правилами експлуатації та безпечного користування!