Лебідка ручна - найпопулярніший вантажопідйомний механізм

Лебідка ручна – це вантажопідйомний механізм ручного приводу, основним завданням якого є вертикальний, горизонтальний та похилий підйом різного вантажу на вулиці чи будівлі. Залежно від типу, цей мобільний пристрій широко застосовується в будівництві та виробництві, екстремальному туризмі, спорті, і навіть на бездоріжжі. В основі роботи лежить механічна сила, що додається (в електричних це - енергія електроприводу). За великим рахунком, лебідка перетворює фізичну, електричну або гідравлічну силу на тягову.

 

Де придбати лебідку ручну за найкращою ціною


Ручні лебідки призначені насамперед для тих, хто працює у віддалених від електрики приміщеннях, або на об'єктах, де застосування лебідки з електричним приводом небажане чи небезпечне.

Великий асортимент ручних лебідок представлений у нашому магазині дозволяє вибрати незамінного помічника для виконання багатьох важливих завдань. У компанії "Гутман Україна" Ви можете купити якісну ручну лебідку за найкращою ціною. Наші фахівці завжди допоможуть з підбором моделі, яка підійде за всіма Вашими вимогами, щоб лебідка служила довго та не вимагала додаткового технічного обслуговування.

Ручні лебідки використовуються не скрізь через те, що вони не можуть піднімати надто важкий вантаж. В основному подібні пристрої успішно використовуються на будівництві, вантажних і будівельних роботах, у повсякденному житті для підйому вантажу невеликої ваги. В автосервісах ви можете побачити, як лебідка ручна використовується для демонтажу та встановлення двигунів. Деякі з моделей встановлюються навіть на таких видах техніки, як бетонозмішувач та бурова установка.

Як влаштована ручна лебідка?


Механізм лебідки ручний зовсім нескладний і мало чим відрізняється від механізму лебідки з електричним приводом. Тяговий орган, гальмівна система, барабан та деякі допоміжні елементи – ось основні її складові. У деяких лебідок можна знайти поліспастні блоки, які збільшують тягові зусилля пристрою.


Конструкційною особливістю лебідки можна вважати вживання компактної планетарної передачі, яка крім внутрішнього зачеплення має три ланки: валом лебідки служить ексцентричне водило, також ланкою є сателіт, який насаджують на вантажний барабан (він здійснює коливальний рух), і нерухомо закріплений вінець з внутрішнім зубом. При одному обороті валу сателіт повертає на один зуб, перебуваючи в зачепленні з нерухомим вінцем. Завдяки періодичному навантаженню виключається надмірна стомлюваність робітника.


Є лебідки барабанного типу та важільного. В основі барабанного типу дії лежить намотування ланцюга на конструкцію осьового барабана. Він надійний та здатний підняти вантаж значної ваги (до трьох тонн). Також для таких пристроїв характерна безпека у використанні завдяки спеціальному механізму, який попереджає незапланований спуск вантажу. Лебідки важільного типу працюють на основі пружинного важеля. Вони піднімають вантаж меншої ваги, а й малогабаритні.

 

Монтажно-тяговий механізм (МТМ) - будова та застосування.

 

МТМ (монтажно-тяговий механізм) – це ручне такелажне обладнання, яке використовується для переміщення вантажів у горизонтальній та похилій площині. Його застосовують у будівництві, демонтажі конструкцій, при рятувальних операціях, викорчовуванні пнів.


Як і важільна лебідка МТМ приводиться в дію за рахунок м'язової сили людини. Їхньою відмінністю є те, що трос не намотується на котушку, а пропускається через пару струбцин у корпусі МТМ. Сталевий канат послідовно і поперемінно стискається при протягуванні в той чи інший бік, без намотування його на барабан. Тому цей механізм може використовуватися з канатами будь-якої довжини. Слід стежити за чистотою троса, якщо накопичитися бруд, його проходження через монтажно-тяговий механізм ускладнитися.