Як встановлювати та підключати електроталь?

Таль електрична - це невелика лебідка, всі частини якої (електричний двигун, гальмо, редуктор, канатний барабан і т. д.) знаходяться в корпусі або до нього кріпляться. Також цей пристрій має спеціальну ходову частину для того, щоб воно переміщалося шляхом з монорейок і підвіску в гак.


Електроталі сьогодні найпоширеніші вантажопідйомні пристрої. А їхнє легке керування за допомогою підвісного пульта з підлоги, дозволяють просто переміщати вантажі в приміщеннях та під навісом.

 

З чого розпочати монтаж

 

 

Для початку монтується спеціальний монорейковий шлях для талі. Розташовувати його слід у такий спосіб:

  1. Відстань від верхньої точки талі до стелі приміщення має бути щонайменше десять сантиметрів;
  2. Відстань талі до стін приміщення має бути щонайменше шість сантиметрів;
  3. Відстань від нижньої точки талі до підлоги приміщення має бути щонайменше двісті сантиметрів, а до розташованого в області її дії обладнання щонайменше 40 см 
  4. Для кріплення монорейки необхідні: кронштейни, колони з консолями, будівельні перекриття. Опори розташовуються так, щоб талію було легко керувати.


Балки та стійка монорейки кріпляться зварюванням і встановлюються строго горизонтально. На кінцях монорейки необхідно поставити кінцеві упори. Також такий підвісний шлях слід надійно заземлити щонайменше у двох місцях.


Для живлення талі застосовується кабель із додатковою жилою, щоб закріпити її корпус.


Для спокійного перекладу цього вантажопідйомного пристрою з одного шляху на інший потрібні перекладні стрілки або секції. Ділянки колії, що розмикаються, рейки стрілок і секції потрібно обладнати автозатворами, які не дадуть зійти талі з монорейок. Також слід залишити майданчик в кінці монорейкової колії, вона потрібна для огляду або ремонту даного пристрою.

 

Процес встановлення пристрою

  

Перед встановленням таль має бути повністю змонтована. До монтажу її краще зберігати упакованою, в приміщенні, де немає пилу та вологи, оскільки може постраждати ізоляція та фарбування цього пристрою.


Безпосередньо перед установкою таль ретельно оглядається, перевіряється на відповідність струму та напруги в мережі. Також на відповідність відстані між напрямними роликами.


Враховуючи, що механізм підйому не вбудований в барабан вантажопідйомного пристрою, просушування обмоток двигуна талі виконується гарячим повітрям.


Перед встановленням на монорейку таль необхідно змастити і проконтролювати затяжку всіх з'єднань. Після цього перевіряється правильність підключення цього пристрою.


Запам'ятайте: дуже важливо безпечно та грамотно проводити монтажні та демонтажні роботи не тільки електроталі, а й іншої вантажопідйомної техніки. Це забезпечить якість Ваших робіт і, звичайно ж, Вашу безпеку.