Як вибрати лебідку для автомобіля

Вам потрібна лебідка для машини, але Ви не знаєте, як її вибрати? Ми пропонуємо кілька корисних порад із цього приводу. Спочатку потрібно знати, що лебідки бувають не лише різних розмірів, а й видів. Орієнтуватися потрібно на вагу Вашого авто.


Лебідки поділяються на чотири типи: гідравлічний, механічний, ручний та електричний.


Їх об'єднує одна мета: витягти за необхідності Ваше авто без особливих втрат та витрат. Встановивши лебідку, Вам не загрожує раптовий ночівля у лісі або посеред поля.


Головна відмінність гідравлічної лебідки не тільки висока вартість (і це при практично таких же функціях, як у електричного вигляду), але й досить складна установка завдяки наявності шлангів, якими тече рідина, забезпечуючи її роботу. Але є й суттєві плюси: безшумність та плавність.


Механічна лебідка не має власного двигуна, тому її потрібно підключати до двигуна автомобіля. Що, власне, і є основним недоліком. Крім незручної установки, Ваше авто має бути передбачене для встановлення подібної лебідки.

Електрична лебідка – найпоширеніший вид серед автолюбителів, завдяки відсутності додаткових опцій та пристроїв, які потрібно встановлювати на машину. Головне тут визначитися з максимальним навантаженням. Вона розраховується таким чином: вага Вашого авто помножена на коефіцієнт 2,5. Наприклад, вага Вашого авто 2000 кг множимо на 2,5 і отримуємо максимальне навантаження для електричної лебідки – у нашому випадку 5000 кг. Не забудьте у вагу включити тюнінг: багажник, бампер, майданчик для лебідки (вона кріпиться в раму машини), лебідку і т.д.


Підключається така лебідка до акумулятора автомобіля, так що можливо його варто замінити більш потужним. Саме підключення відбувається просто, а ось над установкою доведеться попрацювати. Для цього потрібно буде трохи переробити бампер (якщо він спочатку не призначений під лебідку). У ньому має бути простір та отвори для кріплення.


Лебідка ручна - старий перевірений механізм, який просто незамінний, коли Ви, наприклад, застрягли у лісі. Кріпіть ручну лебідку, розмотує її трос, чіпляєтеся за дерево, і штовхаєте авто руками. Повірте, так значно простіше витягнути машину, ніж без лебідки.


Сподіваємося подібного «лікнепу» достатньо, щоб вибрати Вашу першу лебідку. А ось оцінити переваги того чи іншого виду Ви зможете вже з особистого досвіду.