Корисні пристрої для спецтехніки

Будівництво - це завжди складний і трудомісткий процес, під час якого обов'язково повинні дотримуватися всіх правил проведення робіт і норм їх виконання. Інакше новий будинок не буде допущений до експлуатації, а перебування в ньому може бути небезпечним.


Багато десятиліть тому, роботи з будівництва будівель в основному проводилися вручну. Тепер для цих цілей застосовується спеціальна техніка. З її допомогою можна значно прискорити роботи та зменшити навантаження на самих працівників.


Будівельні роботи повинні проводитися з використанням спецтехніки, такої як: крани, бетономішалки, екскаватори, маніпулятори та інші механізми та машини. Але, щоб полегшити роботу та зробити її продуктивнішою, таку спецтехніку прийнято доукомплектовувати корисними пристроями. Наприклад, в умовах виконання будівельних робіт незначних масштабів може використовуватися ручна лебідка, яка потрібна для переміщення негабаритних вантажів. Але на тих будівельних об'єктах, де неможливо уникнути спецтехніки, бажано застосовувати допоміжне обладнання до неї.

 

Додаткове обладнання для спецтехніки


У разі проведення складних чи масштабних будівельних робіт важливо використовувати спеціальну техніку, з якою весь процес будівництва спрощується. Не обійтися в таких випадках без кранів або екскаваторів, маніпуляторів, бульдозерів, самоскидів, бетономішалок.


Але сьогодні до такої спецтехніки прийнято застосовувати додаткові пристрої. Вони потрібні для того, щоб зробити, наприклад, процес підйому та переміщення вантажів легшим. Тому крани комплектують спеціальними вантажозахоплювальними пристроями – гаками, петлями. Вибирають їх залежно від типу вантажу.


Для роботи з вантажами на будівництві використовується також електрична лебідка, якою комплектують в основному консольні крани. З її допомогою можна перемістити або підняти великі вантажі.


Спецтехніка також комплектується поліспастами, тельферами, стропами, захватами. Без такого обладнання правильна робота техніки практично неможлива.


Вибираючи додаткове обладнання для спецтехніки, важливо враховувати тип будівництва та його обсяги. У цьому випадку будівельник зможе правильно підібрати пристрої, необхідні для роботи з вантажами або для будівництва загалом.